Táta na rodičovské

Honza a Lucie Harnošovi o tatíncích, kteří své děti nevídají jen po práci a o víkendech, roli otce v kontaktním rodičovství i hledání harmonie v partnerském vztahu.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Více o Honzovi Harnošovi a jeho aktivitách najdete na webu Hraničář ráje, jeho facebookovém profilu či v e-booku Jak jsem se rozhodl zůstat doma.

Rozhovor je přístupný ještě:

 1. Ludmila napsal:

  Moc vás zdravím Lucinko .Kongres byl nádherný a vy oba jste sympatičtí 🙂 .Moc děkuji ,bylo mi sice už padesát ,ale ty všechny metody ,které tady byly ,jsou velice zajímavé a škoda ,že jsem nebyla vědomá já,v tý době ,kdy jsem čekala své dva syny . K duchovní cestě jsem se dostala v pětačtyřiceti a ta včerejší přednáška Terezky Kramerové mě velice oslovila ,bylo to něco úžasného a Štěpán a Melanie ti také neměli chybu . Všechna videa byla velice poučná ještě jednou moc děkuji a přeji hodně zdravíčka a úspěchů v dalším životě.

 2. Monika Sobeková napsal:

  Dobrý deň Honzo, perfektné video. Obdivujem Vás, že zdieľate takto svoje pocity, lebo to nie je u mužov zvykom. Ja som veľmi vďačná, že aj môj manžel, je kontaktný rodič, ale presne ako ste vraveli, rieši to všetko bez akýchkoľvek seminárov a kníh :-). Ja mu iba sem – tam podsúvam a debatujeme o tom, čo dobré a zaujímavé som videla alebo začula či čítala 🙂 Verím, že takýchto ockov bude stále viac a viac. Keď budú aj oni o tom viac hovoriť a zdieľať svoje zážitky a skúsenosti budeme vychovávať úplne inú generáciu detí ako sme boli my, kde otcovia boli prevažne iba živitelia rodín. Prajem krásny deň a držím palce 🙂 Monika

 3. Stáňa napsal:

  Milá Luci a Honzo, moc Vám děkuji za celý kongres, všechny přednášky byly velmi inspirativní a obohacující. Dnes jsem dostala od Vás a zato Vám velmi děkuji spousty inspirace ke vztahu muže a ženy. Máme 2 děti dceru 4 roky a syna 1,5 a už 3 roky připravujeme pozemek na stavbu (demolice, výstavba sklepa, základová deska). Já jsem doma na mateřské dovolené, manžel chodí do práce a ve všech volných chvílích je na stavbě, to i o víkendech a svátcích. Snažím se ho ve všem velmi podporovat, sama se snažím seberealizovat, ale už jsem velmi unavená, ale opravdu hodně a to se samozřejmě projevuje ve všech rolích ženy. Velmi mě nadchla informace o polaritách, na tolik mě z Vašeho vyprávění zaujala, že mám pocit, že by našemu unavenému vztahu mohla pomoct. Doporučili byste mi nějakou knihu? Díky

 4. Sylva napsal:

  Dobrý den, moc děkuji za možnost shlédnout videa Kongresu pro rodiče. V každém z nich jsem objevila něco nového, s čím mohu dále pracovat. Líbí se mi, jak spolu všechna videa tvoří harmonický celek. Děkuji a přeji krásné podzimní dny.

 5. Roza napsal:

  Ta „lžička“ opravdu funguje, ale ne s každým. S jedním člověkem jsme se scházeli v podstatě jen kvůli tomu, když tak zpětně nad tím vztahem přemýšlím. Lehli jsme si na 1 – 2 hodiny jednou týdně do té lžičky, kolébky či jak to kdo nazývá… a to nám stačilo, on ani nechtěl místo toho nikam chodit, že je to promarněný čas. I když jsme se rozešli, stále jsme se k tomu vraceli.. Je mi v tu chvíli jedno, co je zač, jestli má problém s alkoholem, kouří… , dobíjí to a dodává pocity štěstí, bezpečí… na dlouho dopředu. Málokterý muž však chce takové věci dělat… Akorát to popírá vaši teorii plusových a mínusových bodů.

 6. kateřina napsal:

  Lucie a Honzo, děkuji – jednoduchý návod, dostupný a posvěcený 🙂 Též působí velmi mile i vaše vzájemná otevřenost a nesoupeření… Já jsem toho hodně propásla, příchody na svět našich dětí byly „oslaveny“ nevěrami, ale je pro mě velká čest, že do role takovéto manželky a maminky postavil Bůh právě mne a dal mi tu důvěru, že to zvládneme. Nelituji a každý den se v práci těším, že se s mužem zase uvidím a obejmeme se na chvíli tichem, sebou navzájem a vůněmi z celého dne…

 7. Tereza napsal:

  Moc děkuju za tohle video, moc se mi líbí váš nadhled. Velmi mě inspiroval pohled na mužské a ženské role a taky to, že je důležité přes všechny radosti a starosti okolo dětí, nezapomínat na partnera. Pro mě je to velmi aktuální téma. 🙂 Mějte se krásně!

 8. Monika Kornetová napsal:

  Dobrý den, ráda bych poděkovala za sdílení vašich zkušenosti, moc se mi líbila část hledání harmonie v partnerském vztahu. Dceru už mám dospělou, takže rodičovství mám za sebou. Poprosila bych, „pokud můžete“ o doporučení, jak se dostat více do ženské energie, protože pracovní aktivity nás hodně drží v té mužské energii. Hovořili jste o tom, že jste navštěvovali partnerské kurzy, můžete mi doporučit kurz, kde jste byli spokojeni. Děkuji a přeji hodně radosti na společné cestě životem celé vaši rodině. 🙂 MK

 9. Michaela napsal:

  Dobrý večer, moc děkuji za milou a inspirující přednášku 🙂
  Všechny přednášky byly velmi zajímavé a dozajista si bylo z čeho vybírat.
  Přeji Vám mnoho úspěchů a lásky jak v rodinném, tak i v pracovním životě…a vícero takových videí 🙂
  Michaela

 10. Markéta napsal:

  Dobrý večer,
  velice děkuji za krásné inspirativní video. Honzo, je skvělé, že máte chuť sdílet vaše zkušenosti. Některé vaše myšlenky a postřehy jsou pro mně velmi obohacující. Ještě jednou děkuji a přeji mnoho spokojenosti.

 11. Hanka napsal:

  Toto video bylo asi nejpraktičtější z hlediska každodenního života a moc se mi líbilo. Pro mě velmi aktuální téma a dobré postřehy, ze kterých se dá čerpat. Děkuji za celý kongres a přeji hodně štěstí.

 12. Anna napsal:

  Moc děkuji za dnešní téma. Bylo to velice podporující povídání.

 13. Adéla napsal:

  Moc příjemné video se spoustou osobitých postřehů Vás obou a vůbec skvělý počin s celým kongresem, velké DÍKY, Lucko!

 14. Lea napsal:

  I já moc děkuji. Překrásná tečka za celým kongresem, zdaleka jsem nečekala tu šíři, kterou touto jedinou přednáškou jako partneři a rodina pokryjete 🙂 bylo to skvělé a obohacující. A včerejší rozhovor s Terezkou Kramerovou byl také jeden z vrcholů, neskutečně přínosné téma, neprávem naprosto opomíjené. Doporučila bych je rozvinout a rozšířit, aby se vědomá tvorba stala běžnou součástí našich životů. V tomto budou mít, věřím, naše děti a další generace již oproti nám navrch 🙂 krasne dny a mnoho podobnych dalších přednášek a rozhovorů.

 15. Bára napsal:

  Lucko moc děkuji za velmi inspirativní projekt, který mě ujistil, že se snažíme jít správnou cestou. Za celou moji rodinu ti děkuji, že jsi nás s ostatními přednášejícími obohatila a posunula zas o kousek dál.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.