Ženský rituál k ukončení kojení

Eliška Brychtová Miléřová

S respektem k přístupu a cestě každé z nás, bez soudů a předsudků, s přijetím – tak by se podle mě mělo mluvit o kojení. Jsem šťastná, že dnes ženám pomáhá tolik poporodních dul a laktačních poradkyň, aby mohly kojit, i když to na začátku nemusí být z jakéhokoli důvodu snadné. To opečování po porodu má vliv na pohodu a sebevědomí ženy v celém období raného mateřství.

Začátek kojení bychom tedy měli. Ale co konec? O tom se mluví nejčastěji v souvislosti se zralostí dítěte nebo s potřebou nočního spánku matky. V každém případě ale bez péče a pozornosti, kterou si tento podstatný moment na cestě ženy zaslouží. Dokonce se dělají rituály k ukončení kojení pro dítě – nádhera! A co žena? Nezapomínejme na sebe a dopřejme si uctění svého dokonalého těla.

Ve videu nabízím zcela konkrétní možnosti, jak pro sebe rituál připravit a udělat. Ať už pro posílení rozhodnutí, odevzdání se v aktuálním procesu nebo uzdravení dávné zkušenosti.

Eliška Brychtová Miléřová

Dělám věci jinak, někdy kontroverzně, ale vždy po svém. A při tom tak ráda slyším i říkám „já taky“. Baví mě pozorovat, jak jsme každý originál na své vlastní cestě. A ráda zažívám „pojďme kousek spolu“. Chce to odvahu, otevřenou mysl i srdce a hlavně ochotu jít krok za krokem blíž k sobě samé. Tak pojď.

Jsem ženou, která je věrná sama sobě. Manželkou zamilovanou do svého muže. Mámou dvou synů, se kterými se učím stát ve své ženské síle i jemnosti. Vede mě příroda a živly, nejčastěji voda a pohyb v ní. V sesterském kruhu se vracím k naší ženské moudrosti a otevírám se svým darům. A tak jdu, plavu, tančím svou cestou, přechodovými rituály, údolím a výšinami. Už vím, že neuteču, neschovám se. Dívám se sobě do očí a je mi jasné, že není jiná možnost, než jít vstříc tomu světlu z nitra.

www.svetloznitra.cz