Šťavnatý partnerský vztah - Honza a Lucka Harnošovi
Těžko si na sebe hledáte čas? Přemýšlíte, kam se ztratila vášeň a pravidelné schůzky, ze kterých jste odcházeli zamilovaní? Hledáte si k sobě znovu cestu? Příchod dětí do rodiny vždy vztahem zamává a zaměstná naši pozornost na dlouhé období. I s dětmi však nemusíme být jen v roli rodičů. Pojďme si znovu užívat i roli mileneckou a partnerskou. Podělíme se s vámi o naše tipy a tajné ingredience spokojeného a šťavnatého vztahu. Přineseme vám inspiraci, nadhled a motivaci.
Honza Harnoš
Jsem horský průvodce, běžec dlouhých tratí, horolezec, žák balijského holymana, praktikuji a nalézám skrze hluboké prožitky a zkoumám přehlédnutelné detaily.
Jsem táta dvou dcer Emily a Kayly, autor e-booku o zkušenosti muže na rodičovské dovolené, oceněného Ligou otevřených mužů LOM "Táta roku 2014".
Bloguji o mužském hledání vize, duchovním životě muže, přírodě a archetypech, ovlivněný školou Soulcraft Billa Plotkina.
Lucie Harnošová
Majitelka Brány k dětem, lektorka a propagátorka kontaktního rodičovství, bezplenkové komunikační metody a zdravého přebalování a nošení. K zájmu o vše přírodní a přirozené ji vedla už její maminka, která v Brně otevřela úplně první prodejnu zdravé výživy. Práce s dětmi Lucii Harnošovou přitahovala již v době studií, na pedagogické fakultě Masarykovy univerzity absolvovala obor sociální pedagogika.
O látkové pleny a další ekologické potřeby pro děti se začala zajímat, když připravovala výbavičku pro svou první dceru. Tehdy se ale takové zboží dalo koupit jen přes zahraniční e-shopy. Aby další české maminky nemusely váhat, zda si mají objednat něco, co znají jen z obrázků, otevřela v roce 2007 v Brně první prodejnu Brána k dětem - obchod s ekologickými potřebami nejen pro maminky a nejmenší.
Po porodu první dcery Lucie Harnošová prošla nelehkým obdobím, kdy jí připadalo, že jako matka selhává. Pomohlo jí až kontaktní rodičovství, díky kterému se naučila věřit sobě, svým pocitům i svému dítěti. Druhou dceru již porodila doma. Dnes patří k nadšeným propagátorům kontaktního rodičovství a domácí výuky dětí. Spoluzaložila konferenci Aktivní rodičovství.
Jejím záměrem je propojovat moderní poznatky s šetrným způsobem života a také inspirovat v oblasti osobního růstu a výchovy dětí. Na svých kurzech rodičům přibližuje výhody láskyplného a respektujícího přístupu. Zdůrazňuje, že děti nepotřebují, abychom je vychovávali a "předělávali". Naopak je třeba naučit se vnímat, jaké signály nám dávají, protože to jsou velmi moudré bytosti, od kterých se můžeme lecco přiučit.