Péče o bříško v šestinedělí

Jana Horáčková

Devět měsíců mu věnujeme plnou pozornost: pozorujeme ho, pečujeme o něj, vědomě i nevědomě se jej dotýkáme, láskyplně jej hladíme, mluvíme na něj, dokonce mu i zpíváme. 
 
Po porodu se nám pozornost přesune k miminku a k bříšku se často obracíme maximálně kritickým pohledem do zrcadla. Ale když se navnímáme, odkud pramení ty pocity smutku, nejistoty a prázdnoty, které nás na začátku nové role provází? Navraťme našemu bříšku opět pocit tepla a bezpečí a láskyplný dotek, a to pomocí podvazování šátkem a jemné masáži.
 
A protože je ženské tělo každý měsíc připravené na oplodnění a často se tak nestane, nejedná se jen o péči v šestinedělí, ale během celého našeho cyklického života.

Jana Horáčková

Po svém krušném šestinedělí se vydala na cestu poporodní duly s Uměním poporodní péče. Provází ženy závěrem těhotenství, šestinedělím a počátky mateřství. Věnuje se sebe-vědomé péči a cykličnosti, ráda si prohlubuje své znalosti o péči o jizvy, aromaterapii a pánevním dnu. Je tvůrkyní online kurzu Láskojení, který je věnovaný začátkům kojení a šestinedělí, a v rámci svého Projektu Vrba pořádá podpůrné skupinky a vede lekce španělštiny pro maminky s dětmi.