Jak přistupovat k výchově z hlediska mentálních jazyků - Alexandra Polarczyk

Společně se podíváme na rozšířené výchovné styly a jejich účinnost.
Rodiče se občas obávají, že svým nastavením a svým typem poškodí své děti. My se podíváme ve videu, jak tyto situace zvládnout.
 

☞ JAK UPÉCT BUCHTU 

Mentální jazyky nám neříkají co máme a nemáme dělat, ale říkají jak to máme dělat, aby psychika dítěte zůstala v pohodě a děti se mohly rozvíjet. Když víte jak, tak co je samonosný důsledek.
  •  Kolik tlaku snese lidská psychika a kolik již ne.

  •  Co je pro jedno dítě stres a pro druhé ještě přijatelná výzva?

"Když víte, jak upéct buchtu, tak výsledek se dostaví."
 
 

 MAPA VEDOUCÍ K OSOBNOSTI

Mentální jazyky jsou klíčem a mapou, která nám pomáhá při výchově dětí pochopit jejich nastavení, než se pustíme do samotných výchovných stylů. A učí nás zkoušet jednu věc dělat a říkat růzými mentálními jazyky. 🙂 

☞ UMĚT SE NEDOHONOUT

Jsou chvíle, kdy se s druhými dohodnout nemůžeme, není na to ta správná doba nebo si prostě nemůžeme vyjít vstříc, aniž by to jednoho z nás poškodilo. I to se stává a Mentální jazyky nám ukazují, že se dá naučit i přijmout fakt, že někdo nám prostě nedá to, co my chceme. 

"Jsou situace, kdy nemůžeme na úkor druhého upřednostnit sebe, ani na úkor sebe upřednostnit druhého."

Krátce se dotkneme tématu "střet hodnot" dle Thomase Gordona. 

☞ OPRAVDU TO POTŘEBUJI? 

Někdy máme pocit, že oprávněně požadujeme od druých, aby dělali to, co je přirozené pro nás. Ale málokdy si klademe otázku, zda to skutečně potřebuju já - můj typ s identickým nastavením - či zda to skutečně vyžaduje ta situace nebo to dítě.. 

 

☞ KDYŽ SI NEMŮŽEME VYBRAT

Někdy se (děti i dospělí) dostaneme do situace, kdy nemáme na výběr. Musíme něco udělat, co bychom nejradši nedělali. Mentální jazyky nám v takové chvíli pomáhají najít svůj individuální způsob, který nás nedostane do stresu a paniky.

"Mentální jazyky v základu pomáhají udržet psychickou pohodu, at dělám cokoli."

 

Alexandra Polarczyk

Jsem umělkyně-zpěvačka a na mé osobní cestě seberozvojem ke mně přišly Mentální jazyky, které by se nejlépe daly označit jako psychologická typologie. 
Baví mě pozorovat lidi a odpovídat na otázky, které smysluplně vysvětlují, proč se každý člověk chová jinak a podle jakých zákonitostí funguje lidská mysl.

Již šest let toto poznání předávám na osobních sezeních s klienty, seminářích, kurzech a besedách. 

www.mentalnijazyky.cz