Stinná stránka mateřství

Magda Křepelková

Stínové stránky mateřství a rodičovství

aneb

všechno je jinak, než jste si představovali?

Fajn, právě proto se to třeba děje. To, že si něco přejeme, to, že si vytvoříme nějaký ideál, neznamená vůbec nic. Často nás život zkouší právě proto, aby nám tyhle omezené a plány zbortil.

Aby nás naučil, že nemáme vše pod kontrolou. Učí nás tím jednak pokoře, ale také schopnosti pružně reagovat, zůstávat otevření. Tudíž nás tím udržuje naživu.

Na rodičovskou roli se nikdy nelze zcela připravit. Můžete přečíst všechny knihy, můžete naposlouchat stovky kurzů, pokud máte dostat životní lekci rodičovstvím, tak ji dostanete. Život je dokonalý v tom, že najde místo, kde nás probudit, oživit a udělá to vskutku napříč vašimi plány. Jde mu to velmi dobře, že?

Na této roli nám velmi záleží, nechceme to pokazit, cítíme zodpovědnost i za ten další život, který jsme přivedli sem na planetu. Právě proto je rodičovství, vše, co se týká našich dětí - naše citlivé a zranitelné místo.

Co všechno může přijít? Co vás může během rodičovství zaskočit? Cokoliv. A taky kdykoliv.

Jakkoliv !!!

A neznamená to, že je to špatně!

A už vůbec to neznamená, že jste selhali anebo něco udělali špatně.

Nehledě na to, že někdy – i když uděláte všechno dobře, se něco stane.

Jasné, že třeba za čas uvidíte, že to, co jste považovali za dobře, tak úplně dobré nebylo.

Jo, to se zpětně pěkně hodnotí. Ale umět přijmout to, co je, aniž by se člověk zmrskal, je daleko konstruktivnější. Tím se totiž můžete učit, vyvíjet, proměnovat. růst z toho a dokonce klidně - těšit se z toho.

Nesnažte se to neustále hodnotit anebo dokonce pochopit.

Je jedno, co všechno cítíte – vždy jde hlavně o to, umět to ustát, naučit se tomu čelit.

Nevadí, že je to jiné než jste čekali, dovolte si to slovo. JINÉ!

No a konkrétně jak na to, abyste se mohli v rodičovské roli pohybovat svobodně, se dozvíte v povídání.

Magda Křepelková

Magda Křepelková kdysi prošla sebedestrukčním programem. Roky se snažila své nastavení změnit, den po dní bojovala s poruchou příjmu potravy. Pak ji jednou v práci přepadl muž a vyloupil „její“ poštu. Tato situace spustila sérii změn a uvědomění. Poslala ji také na seberozvojové kurzy, a díky tomu všemu se jí povedlo jednak vymanit se ze sebedestrukce, ale také se zasadit o vytvoření potřebné péče o přepadené zaměstnance v kolosu České pošty.

Dnes je vyhledávanou autorkou čtyř biblioterapeutických knih, mnoha článků, podpůrných audií i videí. Věnuje se osobnímu průvodcovství. Zabývá se stinnými stránkami života, sebedestrukcí a cestou z ní, místy, za která se stydíme, kde se ukrýváme a kde se potlačujeme. Veškerou svou činnost zaměřuje na rozvoj lidského vědomí v ženských a životních tématech. Její motto: “Je možné, dostat se z nemožného.“