Jak si vysnít šestinedělí

Světluška Hradilová

Šesti-ne-dělí- opomíjená důležitost tohoto období v životě ženy pro obnovu a proměnu, období, během kterého by se žena dokázala přirozeně pocítit svojí ženskou silu, svojí ženskou moudrost, své potřeby a vycítit své, možná úplně nové a nečekané, touhy a přání- poznat sebe samu novou… nabýt pocitu Královny-matky.

Jak jednoduchými prostředky předejít proslulé poporodní deprese (dříve se tomu říkalo laktační deprese, ač je prokázané, že přímo s kojením to není spojeno).

Jak si to období naplánovat, aby se dalo v klidu a beze zbytečné námahy 6 týdnu po porodu žít a třeba i užívat si?

Co si můžeme přát i dopřát- když máme na to pomocné ruky i když jsme na to sami (s tatínkem dítěte) nebo i když žena je „úplně sama“ na to všechno, co šestinedělí obnáší?

Co je nového ve světě poporodní péče v ČR a jestli je to skutečně nové nebo snad jen pořádně zapomenuté staré, tradiční a to ne jenom někde v jiných kulturách, ale i u Slovanů.

A jestli platí novodobé tvrzení, že těhotenství- porod- kojení musí ženu vyčerpávat nebo starobylé, že zrození dítěte omlazuje a přináší nové dary a možností?

O tomto všem budeme tento náš rozhovor.

Světluška Hradilová

Ukrajinka žijící na Moravě, manželka, maminka šesti dětí.
Slovanské tradice a řemesla, život ženy, mateřství- témata, o které se zajímá. Ne jenom prožívá své další poporodní období,  ale také se věnuje tomu, aby povědomí o důležitosti poporodní péče našlo své místo v životě.

www.rodolad.cz
www.kluboz.cz
www.fler.cz/konopna-dilna